Gaasiandurid

Gaasiandurid on seadmed, mis on loodud gaaside, sealhulgas vingugaasi, maagaasi ja teiste potentsiaalselt ohtlike gaaside tuvastamiseks õhus. Need on elutähtsad seadmed igas kodus või töökohas, kus on gaasiseadmed või kus on oht gaasilekke tekkeks.

Loe rohkem
18,99 €
23,49 €
Kohaletoimetamine 1-2 tööpäeva jooksul
Lihtne kinnitus: Jah.
Juhtmevaba: Ei.
Sertifikaadid: GB15322, EN50194, UL1484
Tuvastatav aine: Põlev gaas, vedelgaas (LPG), maagaas (gaasiballoonid).
-19%

Gaasiandurite peamine ülesanne on hoiatada inimesi gaasi olemasolust õhus enne, kui selle kontsentratsioon jõuab ohtlikule tasemele, võimaldades seeläbi rakendada vajalikke ettevaatusabinõusid või evakueeruda.

Gaasiandurite tüübid

Erinevat tüüpi gaasiandurid on välja töötatud spetsiifiliste gaaside tuvastamiseks. Mõned levinumad tüübid hõlmavad järgmist:

  • Gaasi vinguandur - tuvastab vingugaasi, mis võib tekkida puuduliku põlemise tagajärjel. See on värvitu ja lõhnatu. Vingugaasi peetakse koduses keskkonnas üheks kõige ohtlikumaks gaasiks, kuna see on märkamatu ja võib põhjustada tõsist mürgistust või isegi surma.
  • Maagaasiandur - mõeldud loodusliku gaasi (peamiselt metaani) lekke tuvastamiseks. Need on olulised gaasiküttega kodudes või hoonetes, kus kasutatakse gaasipliite või -boilereid.
  • Multigaasiandur - suudavad tuvastada mitut tüüpi gaase korraga. Need on kasulikud keerukamates tööstustes või teaduslike katsetuste puhul, kus on vajalik jälgida mitme gaasi kontsentratsioone.

Gaasiandurite olulisus

Gaasiandurid pakuvad kaitset mitmesuguste ohtude eest. Näiteks gaasi vinguandur hoiatab inimesi vingugaasi olemasolust, mis võib tekkida ahjude, kaminate, gaasipliitide ja muude gaasiseadmete ebaõige kasutamise korral. Gaasiandurid aitavad vältida gaasilekkeid, tulekahjusid ja plahvatusi, kaitstes nii vara kui ka inimelusid.

Mugav lahendus on gaasiandur patareidega, kuna sel juhul ei ole vaja püsivat elektriühendust, mis tähendab, et see jätkab töötamist isegi elektrikatkestuse korral. See on eriti oluline ohutusseadmete puhul, mis peavad olema töökorras 24/7.

Spetsiaalselt korteritele mõeldud gaasiandurid on disainitud nii, et need sobivad eluruumidega ja on lihtsasti paigaldatavad. Kui paigaldada gaasiandur korterisse, aitab see tagada, et saate õigeaegselt hoiatuse, kui teie eluruumis tekib gaasileke, pakkudes lisakaitset mitte ainult teile, vaid teatud juhtudel kõigile maja elanikele.

Gaasiandurite valik ja paigaldus

Gaasiandurite valik sõltub mitmest tegurist, sealhulgas gaasi tüübist, mida on vaja tuvastada, ja ruumi suurusest, kus andurit kasutatakse. Lisaks on oluline mõelda anduri paigalduskohale, et tagada selle efektiivne töö. Näiteks vingugaasiandurid tuleks paigaldada hingamistasandile, samas kui maagaasiandurid tuleks paigaldada ruumi ülemisse ossa, kuna maagaas on õhust kergem.

Gaasiandurite hinnad võivad oluliselt erineda sõltuvalt anduri tüübist, tootjast ja lisafunktsioonidest, nagu näiteks patareitoide, ühenduvus nutiseadmetega jne. Investeering gaasiandurisse on siiski väike võrreldes sellega, millist kaitset see pakub.

Mingitel juhtudel on mõistlik kaaluda ka kombinatsiooni gaasiandurist ja vingugaasiandurist, et jälgida erinevaid gaase. Eriti kasulikud on need kodudes, kus mitu gaasiohtu.

Võtke ühendust!